MSZA ŚWIĘTA Z POŻYTKIEM

Sobota 14 kwietnia 2018 Pewnie wielu z was pójdzie w niedzielę na Mszę Świętą. Każdy kapłan ofiarowuje ją w jakiejś intencji, zwykle ogłaszanej na początku. Tuż przed rozpoczęciem prefacji (modlitwa poprzedzająca konsekrację) kapłan zachęca: „Módlcie się, aby moją i waszą ofiarę przyjął Bóg, Ojciec Wszechmogący”, na co odpowiadamy: „Niech Pan przyjmie Ofiarę z rąk twoich na cześć i chwałę swojego imienia, a także na pożytek nasz i całego Kościoła świętego”.

Zwróćcie uwagę na „waszą ofiarę” i wasz „pożytek”. Warto przed Mszą Świętą pomyśleć w jakiej intencji chcemy ją ofiarować i jasno określić jaki „pożytek” ma ona przynieść nam lub tym, za których się modlimy. W ten sposób przełamujemy podział na aktorów (ksiądz, organista, ministranci, kościelny) i widzów (wierni), nie tylko obserwujemy akcję liturgiczną, ale także działamy. Intencja, z jaką idziemy na Mszę Świętą, wzmocniona przyjęciem komunii świętej, ma wielką wartość.

Do niedzieli jeszcze kilkanaście godzin, pójdźcie na Mszę Świętą z pożytkiem, z intencją, którą Bóg, Ojciec Wszech Mogący z radością spełni.

Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.