COŚ CIEKAWSZEGO NIŻ PAN JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁY

Wtorek Wielkanocny 3 kwietnia 2018 Z racji Świąt część życzeń, jakiem otrzymałem,  zaczynała się od słów: „Chrystus Zmartwychwstał!” Korci mnie, żeby odpisać: „Wiem. Napisz coś ciekawszego!”

Chrystus powstał z martwych 1985 lat temu, ja też już trochę żyję, więc wieść o tym wydarzeniu jest dość znana. Oczywiście wiem, że ta fraza pochodzi z tradycji wschodniej, gdzie przez cały okres wielkanocny wierni pozdrawiają się słowami „Chrystus Zmartwychwstał!” (Христо́с воскре́се!), z odpowiedzią – „Zmartwychwstał prawdziwie” (Вои́стину воскре́се!).

Dobrze, zmartwychwstał, i co dalej? Nasze credo formułuje to następująco: „trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga, Ojca Wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.” Zatem co robi teraz Pan Jezus? „Siedzi po prawicy Ojca”. Aż się prosi dopytać – jak to siedzi, i nic nie robi? Zupełnie to niepodobne do Chrystusa, jakiego znamy z Ewangelii.

Po prawdzie, Pan Jezus jest bardziej aktywny i działający dzisiaj niźli przed 1985 laty. Działa przez każdego, kto w Niego wierzy i całym sercem oraz siłami wszelkimi kocha ludzi. Rozśmiesza smutasów, trzyma za ręce chorych przykutych do łóżek, słucha zrozpaczonych, odwiedza nudnych staruszków i nigdy nie wyrzuca gumy do żucia na trawniku. Bo zięby, kowaliki i modraszki myślą, że to smakołyk, połykają i w cierpieniach, z zalepionym przewodem pokarmowym, giną niewinne.

Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.