JEZUS NASZE ŻYCIE I POWSTANIE Z MARTWYCH

Wtorek 10 października 2017 Codziennie w przestrzeni publicznej  pojawia się tematyka religijna i kościelna, toczą się spory o słuszność nauczania papieża Franciszka, o kwestie aborcji, media chętnie rozpisują się o oryginalnych duchownych (szwajcarski ksiądz, który na rozpoczęcie mszy świętej zjeżdżał przed ołtarz na linie, siostra zakonna wygrywająca konkurs piosenki), politycy starają się nie opuszczać ceremonii religijnych, aby ludzie mogli ich zobaczyć.

Bodaj najciszej jest o Panu Jezusie, niekiedy z trudem przebija się do kazań, w katechezie pojawia się obok historii architektury katedr, w naklejkach na autach trzeba się Go domyślić po znaku małej rybki. Nieuchronnie wiara obrasta w symbole, budowle i pobożne naklejki.

Co z Jezusem Chrystusem? Nie wystarczy posłuchać o Nim, popatrzyć na święte obrazy. Każdy powinien zmierzyć się z odpowiedzią na pytanie postawione kiedyś Marcie (J 11, 25-26).

«Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?»

Nic i nikt nie daje życia wiecznego, tylko Jezus Chrystus, którego przyjąć można w wierze. Z którym można się zjednoczyć w decyzji serca, w wewnętrznym „chcę”, w woli otwarcia swojego istnienia na Jego działanie, w bezwarunkowym zaufaniu w Jego moc i miłość.

Serca mogą rozmawiać z Jezusem Chrystusem, w najgłębszych myślach i uczuciach, w dążeniach miłości. Z Jezusem Chrystusem, naszym życiem. I zmartwychwstaniem.

Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.