MECZ ŻYCIA JUŻ DZISIAJ

Poniedziałek 9 października 2017 Niezwykły był wczorajszy gest Roberta Lewandowskiego, kiedy wyszedł na murawę stadionu z niepełnosprawnym Frankiem. Wielkość człowieka nie zależy od liczby strzelonych bramek czy stanu konta bankowego.

Ładna nauka płynie dla nas z tej historii. Nie strzelimy tyle goli co znakomity Robert, ale dorównać mu możemy na polu człowieczeństwa. Kilka lat temu Lewandowski wziął udział w akcji „Nie wstydzę się Jezusa” i w jednym z wywiadów powiedział:

„We współczesnym świecie wszystko idzie bardzo szybko, nieraz zapominamy o naszych wartościach i o tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. Dlatego też ta wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem i popełniać jak najmniej błędów”.

Jeszcze bardziej o mocy wiary w swoim życiu mówił Kuba Błaszczykowski:

 „Najważniejsza jest dla mnie codzienna Eucharystia i czytanie Pisma Świętego. Czasami zwyczajnie, po ludzku, nie chce mi się. Modlitwa daje mi jednak siłę i staram się jej nie zaniedbywać. Wiem, że ani sława, ani pieniądze nie dają tyle radości, co bycie z Bogiem. Wiem, że moim nadrzędnym obowiązkiem jest przyznawać się do Chrystusa. Pan Bóg ma plan względem każdego, każdemu udziela odpowiednich darów, a naszym zadaniem jest ich nie zmarnować, lecz wykorzystać, dając świadectwo o Chrystusie”.

Najpiękniejsze sukcesy osiągamy wtedy, gdy umiemy stanąć przy ludziach potrzebujących naszej obecności, czasu, uwagi, troski. Oby w tej Chrystusowej drużynie było nas jak najwięcej. Ten mecz o godność człowieka gramy, codziennie, dzisiaj także.

Ps. Cytaty za deon.pl

Itinerarium

Dodaj komentarz