IMIENINY RÓŻAŃCA

Sobota 7 października 2017 Dziś imieniny ma Różaniec. Różaniec ma formę „my”, módl się za nami grzesznymi i w godzinę śmierci naszej, dzięki czemu w każdej zdrowaśce obejmujemy rodzinę, przyjaciół, ojczyznę, tych na których spadają bomby i tych co chodzą spać głodni.

Módl się za nami teraz i w godzinę śmierci naszej. Teraz gdy dzieją się rzeczy ważne i wtedy gdy przeżywać będziemy jeszcze ważniejszą godzinę, godzinę naszej śmierci. W zdrowaśkach jest przeszłość, kiedy Anioł Gabriel pozdrawia nastoletnią Marię z Nazaretu, jest teraźniejszość i najdalsza przyszłość.

To co odkryłem i coraz bardziej odkrywam w różańcu, to coraz mocniejsze i głębsze zanurzanie się z Marią w tajemnicę Boga. Rzekomo nużąca powtarzalność („klepanie”) ma podobną wartość jak powtarzanie ruchu wioseł, dzięki czemu łódź płynie coraz dalej na jeziorze, zbliżając do celu. Codziennie spożywamy też chleb i wodę, dzięki czemu trwamy przy siłach.

Jest jeszcze, na koniec, miłość w różańcu. Ta Boża do Marii i do nas wszystkich. I ta nasza do Boga i ludzi, może krucha i słaba, ale zbawienna.

Itinerarium

Dodaj komentarz