LUDZIE WSZYSTKO CO DO SZCZĘŚCIA POTRZEBNE

Sobota 13 sierpnia 2016 Codziennie jesteśmy pośród ludzi, rozmawiamy z nimi, jemy razem posiłki, grillujemy, żartujemy, czasem się kłócimy. Normalne życie, wydaje się, że zwykłe, nieciekawe.

Jest inaczej, prawdziwy sens relacji z ludźmi zakrywa nam jakaś zasłona. Czytam Ewangelię i widzę, że Jezus nie zatracił nigdy świeżości odniesienia do ludzi, których spotykał. Tak jakby dostrzegał w nich wieczną przestrzeń, niepowtarzalną tajemnicę wartą poznania i dotknięcia. Czytam dziś historię całkiem zwykłą, o dzieciach i Jezusie.

Przynoszono do Jezusa dzieci, aby położył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: «Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie». Położył na nie ręce i poszedł stamtąd. (Mt 19, 13 – 15)

Nic nadzwyczajnego z pozoru. Będziecie jednak dziś budzić dzieci, zachęcać je do zjedzenia śniadania, bawić się z nimi, spacerować, wreszcie kłaść do snu i może nucić kołysankę. To jest nadzwyczajna zwyczajność, naśladowanie Jezusa.

Mamy ludzi, dzieci, rodziców, dziadków, małżonków, przyjaciół. Mamy wszystko co potrzebne jest do szczęścia, do spotkania Boga, do wieczności.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.