NAPRAWDĘ SZCZĘŚLIWY DZIEŃ

Wtorek 24 maja 2016 Dowodem tożsamości chrześcijanina jest radość. Tak mi się zawsze wydawało, ale wczoraj rano bardzo mocno podkreślił to papież Franciszek (więcej – patrz niżej).

Oczywiście, jest Bóg, mamy nadzieję życia wiecznego, nie znikniemy w nicości, o tym wszystkim przypominamy sobie od czasu do czasu, w te czy inne święta. Na co dzień jednak mamy konflikty z ludźmi, starcia rodzinne, krachy finansowe, monotonię w pracy i infekcję w oskrzelach. Jak tu się cieszyć?

W tym rzecz, żeby mgły nie brać na serio, mgła się zawsze rozwieje. To, co wydaje się smutkiem, co kusi rozpaczą, jest mgłą w perspektywie najważniejszych radości – zbawienia i siły miłości.

Ucieszcie się siostry i bracia, poszukajcie w swoich sercach pięknych prawd o życiu wiecznym i cudach miłości. Jest radość, jest naprawdę szczęśliwy dzień.

 

Franciszek zwrócił uwagę, że nawet jeśli jesteśmy nękani przez trudne doświadczenia, to nigdy nie będziemy pozbawieni radości z powodu tego, że Bóg odrodził nas i dał nam nadzieję, którą pierwsi chrześcijanie przedstawiali jako zakotwiczenie w niebie. „Chrześcijanin to człowiek radości, mężczyzna i kobieta z radością w sercu. Nie ma chrześcijanina bez radości! «Ależ, ojcze, widziałem wielu takich! »- «Tacy nie są chrześcijanami! Mówią, że nimi są, ale nimi nie są! Brakuje im czegoś». Dowodem tożsamości chrześcijanina jest radość, radość Ewangelii, radość z powodu wybrania przez Jezusa, zbawienia przez Jezusa, odrodzenia przez Jezusa; radość tej nadziei, że Jezus na nas czeka, radość, która nawet w krzyżach i cierpieniach tego życia wyraża się w inny sposób, który jest pokojem w będąc pewnymi, że Jezus nam towarzyszy, jest z nami” – stwierdził papież. Zadaniem chrześcijanina jest rozwijanie tej radości z ufnością w Bogu, który zawsze pamięta o swoim przymierzu. Wie on, że Bóg o nim pamięta, miłuje go, jest z nim, czeka na niego – i stąd wypływa radość.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.