KIEDY WRESZCIE DO WŁADZY DOJDĄ NASI

Czwartek 3 września 2015

Jeden z moich dobrych znajomych poszedł rozliczyć się do fiskusa z podatków. To była jego pierwsza wizyta w urzędzie skarbowym i było to na pewno więcej niż 10 lat temu. Podał formularz pani w okienku, pani przejrzała dokument i zaczęła  pytać:

– Ma pan samochód?

Człowiek był na dorobku, więc zgodnie z prawdą zaprzeczył.

– A więc porusza się pan przy pomocy komunikacji publicznej. Dobrze, to odpisujemy od podatku 110 złotych. A mieszkanie? Własne czy wynajmowane?

Było wynajmowane, więc pani urzędniczka zmniejszyła podatek o kolejne 400 złotych. Następne ulgi wynikały z faktu posiadania żony, wizyt u dentysty i okulisty a nawet z powodu segregowania śmieci. W sumie człowiek wyszedł bodajże z ulgami na więcej niż 1 000 złotych!

Dobrze, połowa z was już wie, że w miejsce „złotych” należy wstawić „euro”. I jakby ktoś nie wiedział, rzecz działa się w Irlandii.

– Ech, kiedy u nas tak będzie…  – westchnąłem słuchając opowieści kolegi.

– Jak do władzy dojdą nasi! – z pewnością w głosie zakrzyknął polski emigrant zarobkowy.

I potem, faktycznie, doszli do głosu „nasi” (ulubieńcy kolegi), ale z ulgami lipa. Po nich przyszli następni „nasi” (którzy o „naszych” mojego kolegi mówili „oni”), a z ulgami dalej lipa. A po tych drugich naszych, byli trzeci i czwarci „nasi”. Rzeczywiście do władzy dochodzili różni oni, nasi i wasi, aż się we łbie kiełbasi. Ale z ulgami lipa bez zmian.

Kiedyś tak będzie w Polsce też, że pójdziemy, moi drodzy Rodacy, do urzędu skarbowego, a tam uprzejma pani da nam ulgę podatkową z powodu wynajmowania mieszkania, z powodu jazdy trolejbusami, z powodu segregowania śmieci. I oczywiście z powodu posiadania żony (oto to, oto to!). I dodatkową z powodu oglądania telewizji polskiej i jeszcze dwie duże z racji istnienia w Polsce Sejmu i Senatu.

Kiedyś tak będzie, drodzy Rodacy. Kiedy? No kiedy wreszcie do władzy dojdą nasi!!!

Itinerarium

26 responses to KIEDY WRESZCIE DO WŁADZY DOJDĄ NASI


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.