MP3 UKRAINA

Wtorek 25 listopada 2014

 Prawda. Pokój. Pomoc. W sumie wychodzi popularna skądinąd empetrójka (MP3). Kilka Ukrainek i kilku Polaków założyło w Lublinie taką grupę w celu organizowania pomocy dla swojego kraju. Trochę byli zawiedzeni słabym zainteresowaniem inicjatywą wśród swoich rodaków i w miarę dobrym u  Polaków. Tłumaczyłem, że dobre rzeczy chce robić zwykle niewielu ludzi, tak zwane masy przeważnie pozostają obojętne, żyjąc według zasady „pojeść i pospać”.

Ukraińska MP3 organizuje kiermasze zbierając fundusze na pomoc rodakom, warsztaty podczas których prezentuje sytuację w swoim kraju, koncerty (znakomicie śpiewają) i spotkania dla chętnych poznać Ukrainę. Prócz nich i Polaków, w działania grupy włączają się także m.in. Uzbekowie i Rosjanie.

Dobre i potrzebne rzeczy zwykle robi niewielu i nie wolno się tym przejmować. Prawda, pokój czy pomoc to dziś niszowe sprawy. Niszowe ale bardzo ważne i piękne. Trochę jak mało pokaźne nasiona, z których kiedyś wyrosną dorodne drzewa ze smakowitymi owocami.

Więcej o działaniach ukraińskiej MP3 znajdziecie tutaj https://www.facebook.com/groups/282768658585903/?pnref=lhc , a kiermasz z robionymi przez nich drobiazgami odbędzie się m.in. przy okazji Gali Wolontariatu w Lublinie (niedziela 7 grudnia, godz. 16:00, sala w Chatce Żaka).

Itinerarium

12 responses to MP3 UKRAINA


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.