PRZYSTĄP BLIŻEJ DO BOGA

Środa 24 września 2014

Każdy z nas, jeśli zechce szczerze przyznać, ma problem z Panem Bogiem. To co innego niż życie religijne, które może być obfite i nawet wyrafinowane. Ale Bóg? Jak to jest między mną a Nim? Liczba odmówionych modlitw nie jest całkiem bez znaczenia, ale nie mówi niczego o związku z Bogiem.

Znalazłem radę, zapisaną przez św. Jakuba, jak myślę wynikającą z jego doświadczenia. Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was (Jk 4,8). Pan Bóg nie jest intruzem, nie przychodzi nieproszony. Przystąpcie bliżej. Inicjatywa, poruszenie, pierwszy krok, decyzja, to jest po naszej stronie. Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was.

Samo wezwanie nie wystarcza, jak przystąpić bliżej do Boga? W lewo, prawo? Gdzieś wejść a może zejść? Co zrobić? Oczekujemy bardzo namacalnych podpowiedzi i chętnie zaangażujemy nogi czy ręce.

Banalnie zabrzmi, ale przekonany jestem, że znowu chodzi o ruch serca, który jest najtrudniejszy, trudniejszy niż aktywność mięśni czy warg.  Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych (Łk 21,34), ostrzega Chrystus. Jak się już objuczą tym wszystkim, nie drgną nawet ku Bogu. Więc jeśli bliżej Boga, to najpierw ruch w sercu.

 

Itinerarium

8 responses to PRZYSTĄP BLIŻEJ DO BOGA


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.