AROGANCKA WŁADZA I CITROENY 2CV

Wtorek 25 lutego 2014

Jeden z naszych posłów, z lewej strony, poleciał w ubiegłym roku do Gujany Francuskiej (Ameryka Południowa), aby na własne oczy obejrzeć start rakiety Soyuz, która wyniosła w przestrzeń pozaziemską statek kosmiczny. Ja i wy wszyscy, którzy płacicie podatki, dołożyliśmy do tej zachcianki posła sześć tysięcy złotych. W sumie nasi parlamentarzyści, ze wszystkich stronnictw politycznych w sejmie, latając na różne dziwne imprezy wydali w ostatnim roku ponad 3 miliony złotych, uczestnicząc m.in. w turnieju badmintona w Moskwie.

Prezydent Torunia, niegdyś lewa strona sceny politycznej, teraz centrum, poleciał do Hiszpanii na międzynarodowy zlot miłośników Citroena 2CV, tłumacząc swój wojaż chęcią zorganizowania w mieście Kopernika podobnego zlotu w roku 2015. Torunianie zapłacili za to cztery tysiące złotych.

Przytaczam te przykładowe dane, aby spróbować wyjaśnić skąd wziął się kijowski Majdan, aby podać jeden z powodów, dla którego tylu ludzi protestowało na Ukrainie a blisko 100 zginęło.

Nie wiem dokładnie jak to się dzieje, że w pewnym momencie część polityków kompletnie odrywa się od treści życia swoich obywateli i pogrąża się w totalnej arogancji. Pewnie wielu z was widziało zdjęcia z prywatnej rezydencji byłego już chyba prezydenta Ukrainy, to już nie był przepych bogactwa, to absurd.

Arogancja władzy to jednak nie tylko przypadłość Kijowa, nie sądzę, aby nad Wisłą było lepiej. I nie oczekuję od piastujących władze postaw miłosierdzia, bo to inna półka. Oczekuję poczucia elementarnej sprawiedliwości i troski o ludzi. Nie potrafię wyjaśnić sobie w jaki sposób obserwacja startu rakiety kosmicznej w Gujanie czy udział w zlocie citroenów zmniejszą poziom bezrobocia w Polsce, zahamują emigrację młodych lub wydobędą z biedy dawnych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych.

Przypominam, że nie jesteśmy poddanymi elit władzy, zmuszonymi do spełniania ich bzdurnych kaprysów. Jesteśmy obywatelami, którzy widzą trudne problemy bezdomnych, bezrobotnych, emigrującej młodzieży i biedniejącej wsi. I myślę, że możemy także zebrać się na różnych polskich majdanach.

 

Itinerarium , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

5 responses to AROGANCKA WŁADZA I CITROENY 2CV


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.