DWIE CÓRKI PRZYGARNIĘTE

Świadkowie Bożego Narodzenia (3) Środa 4 grudnia 2013

Sprawdzamy się jako ludzie w sytuacjach wyzwania. Możemy mieć o sobie dobre zdanie, ale to konkretne wyzwania decydują o tym kim jesteśmy naprawdę.

Pani Grażyna (zarówno jej imię jak i wszystkie inne w tym wpisie są zmienione) zdecydowała się na adopcję Beatki, żeby dać jakiemuś dziecku serce i lepszą przyszłość niźli ta w domu dziecka. Faktycznie dziewczyna rosła i rozwijała się znakomicie. Pod koniec studiów wyszła za mąż i założyła swoją rodzinę. Urodziła dwójkę dzieci. Wtedy podjęła wraz z mężem decyzję, że adoptują jedno dziecko. Mieli możliwości finansowe, ale przede wszystkim pragnienie podarowania jakiemuś dziecku lepszej przyszłości. W domu pojawiła się dziewczynka, Zosia, trochę młodsza od ich kilkuletnich dzieci.

Cała piątka podróżowała samochodem kiedy doszło do tragicznego wypadku. Zginęli na miejscu wszyscy oprócz najmłodszej, adoptowanej kilka miesięcy wcześniej Zosi.

Pani Grażyna adoptowała Zosię, wychowuje ją, trochę rozpieszcza.

Piszę o Grażynie, bo Boże Narodzenie to Tajemnica Przygarniania ludzi. Coś bardzo boskiego, świętego i gorącego dzieje się w gestach i dziełach przygarniania. Całe Boże Narodzenie to dzieło Bożego przygarnięcia każdego z nas. Ludzie, w których żyje Bóg emanują dobrą energią i zdolni są, na podobieństwo Boga, objąć sobą innych. Przygarnąć, wyrwać z samotności, beznadziei, rozpaczy. Ludzie, którzy podejmują takie dzieła, potwierdzają, że człowiek jest wielki. Wpisują także Boże Narodzenie w swoje życiorysy.

 

 

 

PS. W trakcie tegorocznego Adwentu, poza niedzielami i uroczystościami, będę pisał o ludziach, którzy jakoś odnaleźli w sobie i innych Żywego Boga, o świadkach Wcielenia, czyli zamieszkania Boga w nas i między nami. To ludzie, których spotkałem twarzą w twarz albo w ich słowach. Nie byłem w Betlejem dwa tysiące lat temu ale to nie jest konieczny warunek, aby widzieć Boga w człowieku. Miałem wielki przywilej spotkać wielu ludzi, w których Narodzenie Boga stało się prawdziwą historią. Tym się z wami dzielę. 

Itinerarium , , , , , ,

16 responses to DWIE CÓRKI PRZYGARNIĘTE


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.