DWÓCH LUDZI KTÓRYCH DZIELIŁA MAŁA RZECZKA

Wtorek 5 listopada 2013

 Dwóch ludzi mieszkało obok siebie, dzieliła ich tylko mała i płytka rzeczka. Zbudowali domy, dzielnie przy tym sobie wzajemnie pomagając i okazało się, że każdemu pozostało jeszcze sporo cegieł.

Pogadali, pogłówkowali i zdecydowali, że zbudują most na rzeczce. Wyszedł im piękny, szeroki most, z ozdobną balustradą i schodkami. W jedną i drugą stronę przechodziły nim żony i dzieci gospodarzy, składając sobie miłe wizyty.

Jak dotąd, wszystko jest jak w bajce, ale ponieważ życie to nie bajka, ludzie zaczęli się z byle jakiego powodu kłócić. Potem mówili wzajemnie o sobie złe rzeczy, coraz gorsze a wreszcie nawet najgorsze. Zabronili spotkań swoim żonom i dzieciom, a nocami spuszczali psy.

Pewnego ranka jeden z gospodarzy wyszedł w kierunku mostu z młotkiem. Drugi jakby tylko na to czekał. Do wieczora każdy rozebrał swoją część mostu. A następnego dnia pierwszy z ludzi zaczął ze swoich cegieł stawiać mur, drugi jakby tylko na to czekał. Za dwa dni przed domami gospodarzy stanęły dwa wysokie mury, pamiętacie, że cegieł było sporo. Mury całkowicie zasłoniły widok w stronę dawnych przyjaciół. Żony i dzieci dawnych przyjaciół powoli zaczęły zapominać jak wyglądali ich dawni sąsiedzi.

Tak było, jest i chyba będzie między nami ludźmi. Budujemy albo mury albo mosty.

Itinerarium , , , , ,

18 responses to DWÓCH LUDZI KTÓRYCH DZIELIŁA MAŁA RZECZKA


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.