DO SPRAW SZCZĘŚCIA MINISTERSTWO

Poniedziałek 28 października 2013

W Wenezueli ludzie żyją dość biednie i nie czują się najszczęśliwsi. Ale od czego jest przywódca i rząd? Istnieją po to, aby zmieniać trudny los obywateli. I oto kilka dni temu prezydent Nicholas Maduro (następca i kontynuator słynnego Hugo Chaveza) powołał Ministerstwo Szczęścia, a ściślej Zarząd ds. Osiągnięcia Największego Społecznego Szczęścia. Naprawdę nabiału sobie nie robię. Wspomniana instytucja ma rozwiązać m.in. problemy bezdomnych, osób starszych i niepełnosprawnych.

Wydaje mi się, że powinniśmy w Polsce pójść drogą wenezuelską, o ile już nią nie idziemy. W najbliższym czasie proponowałbym u nas powołać Komisję ds. Przeciwdziałania Jesiennej Depresji Polaków. Jest komisja, problemu nie ma. W ogóle idea, aby pokonywać problemy poprzez powoływanie nowych ministerstw, zespołów i komisji jest znakomita. Chociaż żywię cień wątpliwości, bo na przykład mamy Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, a rozwój w regionie, w którym żyję jest taki sobie. W zasadzie jest chyba zwój (od: zwijania się) a nie rozwój. Mamy u nas Ministerstwo Finansów, ale raczej winno nosić nazwę Ministerstwo Braku Finansów, bo co rusz czytam o dziurze budżetowej. A gdyby w miejsce MF powołać Ministerstwo Wielkich Pieniędzy? Mamy Ministerstwo Rozwoju Wsi, ale coś widzę, że działa raczej jako Ministerstwo Likwidacji Wsi, bo wyjadę 30 km za Lublin i tej wsi coraz mniej, coraz puściej i ludzi jak na lekarstwo. Mamy także Ministerstwo Zdrowia, ale niech Pan Bóg uchroni was od choroby bo parę lat na wizytę u specjalisty poczekacie.

Niby w Wenezueli jest śmiesznie? Ha, my opłacamy 460-osobowy kabaret o nazwie „Sejm” i jeszcze rzadko jest zabawnie. Czasem mam wrażenie, że niektóre partie w tym kabarecie żywcem zostały wyrwane z oddziałów natręctw na psychiatrii.

Ale, na koniec, jak komuś źle tu u nas, to niech leci do Caracas, tamtejsze Ministerstwo Szczęścia zaczyna działać od 28 października. Od dnia, któremu patronuje św. Juda Tadeusz, specjalista od spraw beznadziejnych.

Itinerarium , , , , , , , , , , , , , , , ,

13 responses to DO SPRAW SZCZĘŚCIA MINISTERSTWO


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.