JEZU UFAM TOBIE DZIAŁA

Czwartek 19 września 2013

 Historię szczęśliwego chłopaka, który zdobył fantastyczną dziewczynę znam z drugiej ręki. Nawet nie wiem jak ma na imię, za to podzielę się z wami skuteczną metodą, jakiej młodzian użył.

Z tego co wiem chłopak miał mało atutów, ani jakiś nadzwyczaj przystojny ani bogaty ani geniusz. Jak usłyszałem, najwyżej trzecia liga, cokolwiek mogłoby to oznaczać. Spotkał pannę nadzwyczajną, ale wszyscy dookoła odradzali, że nie ma żadnych szans. Gość posłuchał rad z lewa i prawa i oznajmił, że idzie na „Jezu ufam Tobie!” W praktyce oznaczało to, że śmiało zabiegał o względy dziewczyny, opowiadał jej miłe rzeczy, najchętniej dowcipy i obiecywał, że tylko z nim może być szczęśliwa. Zadziałało, ślub będzie w ostatnią sobotę października. Chłopak chwalił się mojemu znajomemu, że w ogóle stosuje zasadę „Jezu ufam Tobie”, to znaczy, że robi co może i jak może, ale najbardziej wierzy we wsparcie Pana Jezusa. W dość szczęśliwych okolicznościach zdobył niezłą pracę i za nieduże pieniądze pojechał zdobywać jakieś szczyty na Kaukazie. Proszę sobie nie myśleć, że podaję tutaj jakąś poradę matrymonialną albo dewizę teologiczną. Po prostu są ludzie, którzy mają niezwykły dar ufności w bliskość Pana Jezusa i to działa.

Ta historia przywiodła mi na myśl ewangeliczny przypadek, gdy św. Piotr chodził po jeziorze, obok był (na wszelki wypadek) Pan Jezus. Pomyślałem też o Maksymilianie Kolbe, który wedle podobnej zasady ufności założył Niepokalanów w Polsce i Japonii (a także w Chinach i Indiach), uruchomił „Rycerza Niepokalanej” (milion egzemplarzy) i prawie, że stworzył radio i telewizję; w tym celu został nawet członkiem Polskiego Związku Krótkofalowców. I pomyślałem także o Karolu Wojtyle, chłopaku z Wadowic (zwolenniku zasady „Totus Tuus”), który jak wiadomo  miał do zaoferowania światu jedynie wiarę, nadzieję i miłość.

Wiele rzeczy w życiu nie udaje nam się jedynie dlatego, że nie stosujemy zasady „Jezu ufam Tobie!” Jak jednak czytacie, to działa!

Itinerarium , , , , ,

40 responses to JEZU UFAM TOBIE DZIAŁA


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.