OD ZARAZ

 

Poniedziałek 10 czerwca 2013

 

 

Słucham zapowiedzi różnych znajomych odnośnie urlopów i wakacji, jakie kraje odwiedzą, kurorty, wyspy z ciepłym morzem i inne atrakcje. Mają już nawet bilety i rezerwacje, i to w takich biurach, które na pewno nie splajtują. Sposobią już aparaty i kamery do zdjęć i filmów, oj będzie się działo. To są wszystko ładne i ciekawe plany, pewnie będzie miło i z  przygodami, trzeba oderwać się od codzienności, odpocząć, coś zmienić.

Nie jestem może najlepszym uczniem Norwida, ale co jakiś czas powtarzam sobie niezwykłą frazę z jego poezji:

 

W tej powszedniości, o! jakże tu wiele

Mistycznych rzeczy i nieodgadnionych …

 

Droga, którą codziennie jadę, chodniki, po których drepcę od poniedziałku do piątku. Biały ser na śniadanie, kawa z mlekiem, dobrze znany żurek i świeże truskawki. W tej powszedniości, ach jakże wiele … Ludzie, których twarze znam od lat. Spotkamy się, zadzwonimy do siebie. Brzozy i lipy, jaśminy już kwitnące. W tej powszedniości, ach jakże wiele, mistycznych rzeczy nieodgadnionych.

To, co najpiękniejsze jest tuż obok mnie i teraz. I jak potrafię to odkryć, nie ominę także cudów na Seszelach czy Dominikanie. To jedno przypomnienie. A drugie, to podróż najbardziej owocna i potrzebna. Kilkanaście centymetrów od głowy do serca, do siebie samego, do wewnątrz. Nie trzeba czekać do urlopu! Ta fascynująca pielgrzymka jest do wykonania od zaraz. Skarby największe, pokój, radość, nadzieja, wiara i miłość, a nawet sam Bóg, wszystko to mamy w głębi siebie samych. I to od zaraz.

Itinerarium , , , , , ,

18 responses to OD ZARAZ


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.