CIAŁO I KREW ZA WSZYSTKICH

 

Kazanie na Boże Ciało

(Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa)

Czwartek 30 maja 2013

 

 

Ktoś z moich znajomych już miał iść do komunii świętej, kiedy usłyszał od swojej przyjaciółki: „Przyjmij komunię za mnie!” Przytaknął zdziwiony, przyjął. Przyjaciółka jest w tzw. związku niesakramentalnym i nie może przystępować do komunii.

Bardzo ładna to sytuacja, jeśli możemy przyjąć komunię świętą za kogoś. Zwykle przyjmujemy dla siebie i za siebie, a często pewnie w ogóle bez żadnej intencji. Bardzo proszę tych z was, co mogą przyjmować komunię świętą, przyjmujcie ją za tych, którzy z różnych powodów nie mogą. I jednocześnie zachęcam tych z was, którzy nie mogą przyjmować, poproście innych, aby zrobili to za was i dla was. W ten sposób Eucharystia może stać się przepiękną wspólnotą.

Przystępowanie do komunii świętej może być aktem przyjaźni i solidarności. Może także być formą troski o ważne sprawy, możemy komunię świętą przyjąć za pokój w Syrii, za ustanie ataków terrorystycznych w Iraku i w Afganistanie. Możemy także przyjmować Chrystusa w imieniu więźniów (a jest ich w Polsce blisko 90.000), bezdomnych, chorych czy całkowicie załamanych. Komunia  święta to bardzo gorący front, na którym możemy walczyć o dobro i zbawienie wielu ludzi. I dlatego polecam, aby ci, którzy mogą, niech walczą codziennie (znam takich i pozdrawiam).

Ciało Chrystusa jest dla wszystkich, „Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy”, „Bierzcie i pijcie z niego wszyscy, to jest bowiem kielich krwi mojej, która za was i za wielu będzie wylana …” Za was i za wielu. Możemy pomóc w realizacji tej wizji Chrystusa. Bierzmy Jego Ciało i Krew, za siebie i dla siebie, ale i za wszystkich i dla wszystkich.

Itinerarium , , , , , , , , ,

16 responses to CIAŁO I KREW ZA WSZYSTKICH


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.