SZCZĘŚCIARZ CO MA ZA DARMO

 

Wtorek 28 maja 2013

 

Mam ogromnie wiele dobrych i pięknych rzeczy za darmo. Dni i noce, które lubię po równo, mam za friko od poniedziałku po niedzielę, każdy dzień i każdą noc. A to jest coś co mi się bardzo podoba.

Bardzo korzystnie przedstawia się również kwestia słońca, nie wysilam się nic a nic, a mam je często, nawet czasem przed nim uciekam. Deszcz bez żadnej zasługi otrzymuję w zasadzie na czas i w znośnej ilości.

Mam bardzo wiele rzeczy, które lubię, za darmo. W świecie, o którym mówi się, że nic w nim nie ma za darmo, mam gratis większość ulubionych rzeczy. Uwielbiam na przykład gwiazdy, Mleczną Drogę, księżyce różne, a za dnia białe wypasione cumulusy i naburmuszone czarne i kłębiaste chmury deszczowe. Nic za te widoki nie płacę i bardzo się dziwię, że to tak za darmo mam.

Jak zechcę, mogę sobie nazrywać bzu liliowego, białego oraz purpurowego i to za darmo, bo wiem gdzie sobie owe bzy przepiękne dziko rosną. Nie zrywam, bo podziwiam, to mi wystarczy. Znam dobrze ze trzy źródła, bardzo czyste i wiem gdzie i jak robią się z nich strumienie, a potem całkiem spore rzeki. Z jednego strumienia piłem wodę niedawno, poczęstowałem się bezpłatnie, ani grosza na napiwki nie dałem. A w niektórych rzekach mam prawie zaprzyjaźnione bobry, ja bym im nawet zapłacił za pokazy skoków do wody, ale one robią to dla mnie za darmo. Szczęściarz jestem! Jeśli chodzi o klangor żurawi i te symetryczne klucze na wieczornym niebie, są to symfonie i choreografie warte sporych pieniędzy. Ja mam kilka razy w roku wstęp wolny do tych klasowych filharmonii i galerii.

Przyjaciele, skarb życia, nie zaciągałem żadnych pożyczek, a są i mam nadzieję będą. Cudowna i absolutnie darmowa historia. Mam szczęście. Na miłość Pana Boga też niczym nie zasłużyłem, przeciwnie za moje grzechy i liczne zła mógłbym zobaczyć wysoki rachunek. A widzę i czytam, że zbawiony jestem też za darmo (Rz 3,24).

Naprawdę, wszystko, co najważniejsze i najpiękniejsze w życiu, tym i Tamtym, mam za darmo. Szczęściarz jestem.

Itinerarium , , , , , , ,

33 responses to SZCZĘŚCIARZ CO MA ZA DARMO


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.