KOCHAM CIĘ

 

Środa 20 lutego 2013

 

 

Krótkie ziemskie życie Pana Jezusa kończy się – w wersji opisanej przez św. Jana – dialogiem, w którym padają pytania o miłość. „Czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?”, „Czy miłujesz Mnie?” i „”Czy kochasz Mnie?” Wiemy, co odpowiedział Piotr.

Jeżeli w Wielkim Poście mamy jakoś mądrze zużytkować czas i energię, to polecam, aby codziennie usłyszeć to pytanie. Zresztą jest to tylko inna wersja Najważniejszego Przykazania, znanego i ze Starego i z Nowego Testamentu.

Pewnie teraz powinna paść podpowiedź, co to znaczy kochać Pana Jezusa. Nie ulegnę pokusie, aby w czterech czy siedmiu punktach wypisać receptę. Ale jak czytam z uwagą tę Ewangelię, to myślę, że być może Pan Jezus chce usłyszeć zapewnienie, że Go kochamy. Aż tyle!

Itinerarium , , , , , ,

28 responses to KOCHAM CIĘ


 1. magda

  oj LOL chyba się trochę zagalopowałeś, warto ważyć słowa, a przed znieważaniem innych warto popatrzeć do lustra:)

 2. marcel

  szkoda
  że LGBT usunięte
  ale przeczytane, zapamiętane, dyskutowane, przyjęte, odrzucone…
  pozdrawiam Księdza

 3. LGBT Bogu dzieki, ze usuniete a za ksiedza bede sie modlil. Pokoj z Wami.

  • Les

   Czy można gdzieś przeczytać całość tekstu o LGTB? Szacun, że ksiądz to napisał, kto to usunął? Szkoda ze Ci co czytają biblię i chwalą się swoim chrześcijańskim podejściem do bliźniego (każdego!) nie mają w sobie krzty inteligencji by zrozumieć interpretację słowa zapisanego w biblii.

 4. Justyna

  Szczęść Boże,
  Wpis o osobach homoseksualnych znam tylko z relacji mediów – ale cieszę się, że miał Ksiądz odwagę przypomnieć, że nasz Pan nie gardzi nikim. Jestem heteroseksualną katoliczką, staram się żyć w zgodzie z wiarą, mimo pewnych wątpliwości (również co do nauczania o osobach LGBT), ale niezależnie od stanowiska co do tych osób – pogardzie i nienawiści należy się sprzeciwiać – choć zapewne Ksiądz „dostał po uszach” za ten wpis.

 5. m.

  Jeżeli jest napisane w Piśmie św., że mężczyźni współżyjący ze sobą nie wejdą do Królestwa Bożego – to nie wejdą.
  Wierzysz w to?
  A w to wierzysz, że ten jest bratem Jezusa, kto wypełnia wolę Ojca?
  Ja wierzę i dlatego modlę się o miłosierdzie Boże!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.