BO ZAPOMNIAŁEŚ BOGA

Wtorek 19 lutego 2013

Bo zapomniałeś Boga, twego Zbawiciela. Taką skargę znajdziemy w proroctwie Izajasza. W podobnym stylu żalą się inni prorocy, Jeremiasz, Ezechiel, Ozeasz. Żalą się, że ludzie, naród, zapomnieli o Bogu. Czy przestali chodzić do synagog, czytać Torę i zachowywać szabat? Nie, ale zapomnieli Boga czy o Bogu.
To chyba także przydarza się naszemu pokoleniu. Chodzimy do kościołów, świętujemy Wielkanoc i Boże Narodzenie, odmawiamy modlitwy. Ale zapominamy Boga.
Zapomnienie Boga oznacza przede wszystkim, że Go nie kochamy i nie staramy się Go kochać. Oznacza także, że Go nie słuchamy, nie nadstawiamy uszu na Jego słowa. Oznacza, że nie odgadujemy Jego woli i nawet nie chcemy Jej znać. Oznacza, że nie lgniemy do Niego i raczej unikamy Go. Zapominamy Boga, naszego Zbawiciela.

Itinerarium , , , , , , ,

5 responses to BO ZAPOMNIAŁEŚ BOGA


 1. Anonim

  Miałem taki sen, byłem w niebie. Pan Jezus zaprosił mnie do tradycyjnego obchodu po Włościach Niebieskich. I zobaczyłem. Najpierw była piękna sala z samymi kobietami. Były młodsze i starsze, całkiem szczupłe i nie całkiem szczupłe, z jasnymi włosami i brunetki. Kim są? – zgadywałem. A Pan Jezus, który nadal umie czytać w ludzkich myślach bez wahania wyjaśnił: „To lesbijki. Moje siostry lesbijki”. W drugiej sali, nie wiedzieć czemu różowej, byli z kolei sami mężczyźni, nastoletni i posiwiali, łysi i rozczochrani z bujnymi fryzurami. Już się domyślałem, ale Pan Jezus mnie uprzedził: „Tak, dobrze myślisz, to moi bracia geje!” W trzeciej i czwartej sali, sami już czujecie, towarzystwa były mieszane, damsko – męskie, w trzeciej byli biseksualiści, a w czwartej osoby o niezgodnej z biologiczną tożsamości płciowej (zwane jako transgenderyczne i transseksualne). Uff!

  Pan Jezus nadal czytał w moich myślach i zagadnął z uśmiechem – „Niezgodne z tradycją? I z Pismem Świętym? Wiem, to moja specjalność! Od dwóch tysięcy lat.”

  I na koniec wycieczki zapytał; „Zostajesz?” A ja, zgodnie z sumieniem, odrzekłem: „Panie Jezu, gdzie Ty, zawsze i ja!
  Za to pan nie zapomina. Nawet po nocach pan śni o bogu w gejowskim raju. Jakże to wzruszające Mietku panie.

 2. magda

  „Nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni”.
  Księże Mietku dobrze ze taki wpis ksiądz umiescil na blogu, kto miał przeczytać przeczytał. We mnie wzbudził refleksję, Wielki Post wszak mamy… Pan Jezus nikogo nie potępiał… a tylu ludzi wokoło co tylko rzucają kamieniami, mam dwu kolegow gejòw nie mam zamiaru słuchac nikogo pokroju pana Terlikowskiego, ktorzy moich kolegòw spalili na stosie… Gej to tez moj Brat I niech tak pozostanie,Zal tylko ze chrzescijanskie zrozumienie I uszanowanie przekonań bliźnich poszlo w las w tym I wielu innych przypadkach

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.