SPOTYKAM NIEZWYKŁYCH LUDZI

Czwartek 21 lutego 2013

 

 

 

Bardzo lubię ludzi, wszystkich ludzi, staram się ich kochać, z potrzeby serca i ducha, ale przede wszystkim z racji zachwytu. Spotykam bardzo niezwykłych ludzi, którzy mają wspaniałe historie, wyjątkowe myśli i cudowne rzeczy w swoich życiorysach, na przykład nakarmili wielu głodnych albo zdobyli bardzo wysokie góry przy dużym wysiłku. Znam takich, spotykam, rozmawiam, słucham ich.

Tak, jak czytam Ewangelię, może o to chodzi?  O nic nadzwyczajnego, ale o kontakt, jak najbliższy? Panu Jezusowi się to znakomicie udawało.

Bardzo dziękuję za wszystkie listy, smsy i telefony, od życzliwych i mniej życzliwych, które ostatnio otrzymuję. Od każdego człowieka, od każdego z Was, jest bardzo blisko do Pana Boga.

Itinerarium , , , , ,

22 responses to SPOTYKAM NIEZWYKŁYCH LUDZI


 1. Renata

  Ksiądz usunął wpis? dlaczego? Odbieram to tak jakby nie miał własnego zdania. Niekoniecznie podzielam tu wszystko, czytam, a jeżeli wracam to znaczy że pełna jestem tolerancji dla rozumowania drugiego człowieka. Jeżeli czegoś nie popieram u drugiego człowieka to mówię sobie; on nie myśli źle, ja po prostu do tego nie dorosłam, ja tego nie rozumiem … jeszcze … co nie znaczy że nie pojmę w innym czasie albo że w ogóle dane mi będzie ogarnąć tak złożoną ludzką istotę jaką jest … Szkoda słów. Życzę księdzu rozważań równie wzniosłych jak te dotychczas. Korzystam z nich na swój sposób. Czas się budzikom obudzić z letargu!

  • Anonim

   Czytałam w Wyborczej cały wpis księdza nie widzę niczego gorszącego w tym wpisie. Bycie gejem czy lesbijką to nie grzech. Po prostu coś nie tak zadziałało w rozwoju człowieka już od momentu poczęcia. Przykre że ksiądz pod naciskami musiał usunąć wpis, gdyby księdzem nie był i taki wpis zrobiłby zwykły człowiek przeszłoby bez echa. A tak o matko nie wypada. Dziwię się naszemu arcybiskupowi, że ulega wpływom po żal się boże pana Terlikowskiego. Czy ksiądz nie ma prawa mieć swojego zdania. Sen był piękny mówi o tym że Bóg kocha wszystkich, a może najbardziej tych, którzy są wykluczani ośmieszani. I to ostatnie zdanie Wiem to moja specjalność! Od dwóch tysięcy lat.Genialne. Miałam kiedyś przyjemność rozmawiać z księdzem Mieczysławem to bardzo mądry człowiek. Kościół powinien uczyć tolerancji. Sama nie jestem za tym żeby np. takie pary adoptowały dzieci, ale nie odmawiam im prawa do bycia razem do informowania partnera o stanie zdrowia . Pewne rzeczy powinny być uregulowane prawnie to nie są trędowaci. Tyle mówi się że ludzie odchodzą od Kościoła i będą odchodzić zwłaszcza młodzi zbyt skostniała i konserwatywna jest obecna instytucja kościelna bo kościół to my. Potrzeba nam więcej taki księży jak Ksiądz Mieczysław. Gratuluję odwagi i życzę opieki bożej na każdy dzień posługi

 2. A.

  Domyślam się, że usunął swój wpis pod wpływem presji społeczeństwa – prawicowe środowiska niestety nie odpuściłyby ‚walki’ o ten wpis.
  Niestety, według nauk Kościoła grupa LGBT to nic innego niż dewiacja, zboczenie. Jest to przykre, że wszyscy duchowni, nawet ci choć trochę liberalni, muszą przystawać na oficjalne zdanie Kościoła.
  A tak naprawdę.. Bóg kocha wszystkich i pragnie, by ludzie wzajemnie się kochali, szanowali i żyli w miłości – na tych wartościach opiera się także życie wielu homoseksualistów.

 3. a-wa

  dziekuje Ksiedzu za OBECNOŚĆ… za odwagę… za podtrzymanie mojej nadziei ze potrafie pozostać w polskim Kościele nie wstydzac się tak bardzo slow nienawiści…traktowania wiernych przedmiotowo…z lekceważeniem…bez szacunku…i braku zaufania hierarchii do nas szaraczków – jakby stojących po drugiej zupelnie innej stronie… Bóg obdarzył nas DOBROCIĄ..MIŁOŚCIĄ..MĄDROŚCIĄ…a nade wszystko WOLNĄ WOLĄ… nie zmarnujmy tych DARÓW… serdecznie pozdrawiam..

 4. renia

  Ja uważam ,że to jest właśnie sposób na wprowadzanie Ewangelii do swojego życia poprzez kontakt z drugim człowiekiem-pozdrawiam i dziękuję

 5. Gosia

  dziekuję Księże Mieczysławie … za Itinerarium, za odwagę, za głoszenie prawdziwie ewangelicznej, Chrystusowej miłości do każdego…
  no cóż, prawdziwa wolność kosztuje – prawda znana od dawien dawna…
  z całego serca – odwagi, zdrowia, dobra od ludzi (-:
  pozdrawiam

 6. konrad cz.

  a ja nie będę księdza Mieczysława chwalił… Bardzo dobrze że wpis został usunięty ponieważ zawierał treści, które określić należy jako herezję. Nikt nie przeczy temu że gej czy lesbijka może wejść do nieba, tak samo jak złodziej czy alkoholik itd. Musi jednak najpierw wyzbyć się swego grzechu i go żałować. Nie chodzi o potępienie człowieka, który jest stworzony na podobieństwo Boga, lecz o walkę z grzechem, który od Boga oddala. Wpis zaś zawierał rozmydlenie tych kwestii, i de facto grzech nazywał cnotą, utożsamiał bowiem osobę z grzechem. W Kościele są prawdy wiary i dogmaty, których należy przestrzegać i z którymi się nie dyskutuje.
  Pozdrawiam

 7. Łukasz Czarnomski

  A ja staram się rozeznawać po owocach…Owoce wpisu (snu ) księdza Puzewicza są zepsute, wprowadziły podziały w lokalnym kościele.Szkoda, że ksiądz, nie odniósł się w swoim „śnie” do moralności wynikającej z Ewangelii ( od kapłana powinno się tego wymagać), przez co każdy ten wpis mógł interpretować po swojemu bez żadnych konkretnych odniesień.Z tekstu nie wynika czy chodzi np. o lesbijkę, która,mimo swoich złych skłonności nie dopuszcza się wiadomo jakich czynów czy też o tą, co z gołymi cyckami piłą motorową ścina krzyż. Jakie były intencje księdza, ujawniając swój sen, to się nigdy raczej nie dowiem. Mowa ma być prosta: tak tak, nie,nie – tego tu (znów!) zabrakło.Poza tym jak interpretować słowa, że Chrystus jest od 2 tyś. lat przeciw Pismu i tradycji.W sensie teologicznym to nieporozumienie, no chyba, że ksiądz pisał prywatnie – nie służbowo….. Komentarz wyjaśniający pojawił się dopiero po rozmowie z Arcybiskupem – trochę to na siłę i mnie nie przekonuje, mamy wyjaśnienie a nie mamy wpisu, brak tu konsekwencji…Naprawdę pamiętam w modlitwie..PAX

 8. Ania

  Nikt nie przeczy, żę gej, lesbijka, alkoholik, ba nawet morderca mogą wejść do Królestwa Niebieskiego, ale przedtem muszą wyrzec się swoich grzechów, jak każdy z nas. Jezus nie brzydził się celników, grzeszników, a pierwszy świadkek Jego zmartwychwstania to Maria magdalena – była prostytutka. Niech ksiądz zwróci uwagę, że Ci ludzie pod wpływem Jezusa porzucali grzechy, ich życie sie zmieniało, Jezus uwalnial ich od grzechów. Jezus nikomu nie przyklaskiwal w grzechach, tylko od tych grzechów uwalniał. Słusznie Łukasz Czarnomski zauwazył, że wpis o śnie wprowadził zamęt i podział.

 9. Anna

  Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga!!!! Za zrozumiałe i odważne głoszenie ewangelii dziękuję.

 10. m.

  sen mara – Bóg wiara – jest takie mądre powiedzenie…tak, tak

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.