WIARA I KREW

WIARA I KREW
Piątek 28 grudnia 2012
Wspomnienie rzezi Świętych Młodzianków

Mamy wiarę lekką i łatwą. Może nawet symboliczną. Opłatek, jajko, pierwszy piątek, Ostatnia Wieczerza. Wyznajemy wiarę pogodnie, Credo to trzy minuty przy sprawnej recytacji. Łatwo się wiary pozbyć, nawet taka moda się rodzi, łącznie z wypisywaniem z Kościoła. Ale to także łatwa i lekka niewiara.
W Wigilię, 4 dni temu, w Peri (północna Nigeria) spłonęło przynajmniej 6 osób, w czasie Pasterki. Media doniosły o „zamieszkach na tle religijnym”, choć była to rzeź ogniowa, urządzona chrześcijanom przez islamskie bojówki. Liczba chrześcijan uśmierconych w tym roku zbliża się do 100.000. Wiara i krew, są powiązane z istotą chrześcijaństwa, rodziła się przecież w krzyżowej i krwawej męce Chrystusa na krzyżu. Wspominam to wszystko w dniu Świętych Młodzianków, wyrżniętych przez Heroda.
Mało nas obchodzi ta daleka Nigeria czy Syria. Ale jakby kogoś obeszło, to adres internetowy ambasady w Polsce jest taki: info@embassyofnigeria.pl. Można się oczywiście pomodlić o pokój na świecie i ustanie prześladowań, za ofiary rzezi. A można napisać protest. Nawet po polsku.

Itinerarium , , , , , , , , , , ,

1 response to WIARA I KREW


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.