KRÓTKI PRZEGLĄD PARTII POLSKICH

Wtorek 20 listopada 2012

Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Ruch Palikota, Polska jest Najważniejsza, Solidarna Polska. Te nazwy chyba wszyscy kojarzymy jakoś, bo najczęściej o nich mowa w mediach. A co powiecie na Związek Weteranów Wojny, Porozumienie Pokoleń, Partię Kierowców – Bezprawiu Stop, Związek Słowiański, Powszechną Partię Internetową, Jedność Rzemieślniczo – Kupiecką, Polski Ruch Uwłaszczeniowy lub Sztandar Matki Boskiej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski? Nic nie zmyślam i nie ponosi mnie fantazja! Takie partie znalazłem w spisie zarejestrowanych ugrupowań politycznych w Polsce. A szef ostatniej formacji, o nieco długawej nazwie, jest wizjonerem i jasnowidzem oraz producentem – jakże pożytecznych – drucianych zmywaków.
Nie mam nic przeciwko aktywności publicznej Polaków, niczego i nikogo nie krytykuję. Po prostu się dziwię. Każda ze wspomnianych partii musiała znaleźć 1 000 chętnych do deklaracji poparcia. Nie wiem czy jeszcze istnieje Polska Partia Przyjaciół Piwa, która nie tak dawno miała swoich posłów w naszym Sejmie i to aż 16! (1991 – 1993). Na pewno zwolennicy jej programu są w Sejmie i poza nim w obfitości.
Lubię polski folklor, ten polityczny także. Kierowcy, Weterani, Kupcy i Sympatycy Lichenia, wszystko czego potrzeba, gulasz narodowy. Nie zawsze przecież musi być poważnie.

Itinerarium , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.