DZIEWULAK I INNI ŚWIĘCI

Wtorek 23 października 2012

Kibice robią coraz większą furorę na meczach naszej narodowej drużyny, a ich występy stają się nawet ciekawsze od beznamiętnej kopaniny samych piłkarzy. Ewidentnym dowodem był ostatni mecz z Anglią i wspaniały występ Adama Dziewulaka i kolegów. Kto jeszcze nie widział, polecam np. http://www.youtube.com/watch?v=SKgwAiJByCw .
W gruncie rzeczy brakuje nam fantazji i polotu. Wrastamy w schematy, tam aktorzy, my tutaj widzowie, zasady gry wiadome, wynik do przewidzenia, czyli remis. Trzymamy się prawa, konwenansów, tradycji, kodeksów i norm zwyczajowych. Do tego mamy przekonanie, że to ma najwyższy sens.
W to wszystko wkroczył kiedyś Jezus z Nazaretu, kopnął w stoły świątynnych bankierów, zwyzywał obrońców tradycji od żmij i pobielanych grobów, a jak mu grożono, powiedział (mniej więcej) – „Co mi możecie zrobić? I tak zmartwychwstanę!”.
Nie można się bać swojego życia, fantazji i komentarzy złośliwców. Trzeba mieć piękne i udane życie, pełne porywów serca, rozdawanych za darmo rzeczy i uśmiechów, dobrych kawałów i zamaszystych gestów. Jednym zdaniem, zgodnie z podpowiedzią Pana Jezusa, warto się trzymać miłości. Oczywiście, zewsząd należy spodziewać się krytyki.
I jak już ta krytyka was dopadnie, szybko się otrząśnijcie i – z pozoru bezczelnie, ale i ze swadą – odpowiedzcie: „Co możecie mi zrobić? I tak zmartwychwstanę!”

Itinerarium , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.