TRZY UWAGI W TEMACIE

Piątek 27 stycznia 2012

Wiem, że niedługo wszyscy zatęsknimy za Dniem Bez ACTA. Przy okazji rumoru w tej sprawie, pojawiają się ciekawe tematy. Trzy z nich na dziś, a potem może cicho o ACTA.
Sprawdziłem i niestety strony Internetowe reżimu na Kubie, reżimu na Białorusi i reżimu w Chinach nie są zablokowane. Szkoda, bo te reżimy zabijają ludzi, więzią bez powodu i torturują. I w tych przypadkach hakerom błogosławię.
Rzecz druga. Doradca prezydenta RP, prof. Roman Kuźniar odniósł się do protestów przeciwko ACTA:
– Ludzi teraz łatwo wyprowadzić na ulice, ale za tym stoją nieczyste interesy …
Ojej! Panie profesorze! Trzydzieści dwa lata temu „nieczyste interesy”, siły imperialistyczne i wrogie jedynemu słusznemu systemowi, wyprowadziły na place i ulice 10 milionów Polaków. Argumentów takich używał wtedy Jerzy Urban, opluwający księdza Jerzego Popiełuszkę i pozostałe nas 10 milionów Polaków. Ale zrobiła się z tego Solidarność, a potem demokracja. Taka demokracja, w której pan Profesor może mówić głupoty.
I trzecia, ostatnia rzecz. O której nigdy nie wolno zapomnieć. Miłość jest najważniejsza. I to jest jak najbardziej w temacie. Wiem, że pamiętacie, ale nie szkodzi, żeby jeszcze raz to ogłosić

Itinerarium , , , , , ,

Comments are closed.