DERBY NAJWAŻNIEJSZE

Poniedziałek 9 stycznia 2012

Część czytelników zapewne wie, co to są derby, przynajmniej w piłce nożnej. Chodzi o mecz między drużynami z tego samego miasta. Najsłynniejsze derby piłkarskie to pojedynki Celticu z Rangers (derby Glasgow), Interu z Milanem (Mediolan), Lazio z Roma (Rzym), Manchesteru City z Manchesterem United, Evertonu z FC Liverpool, Atletico z Realem (Madryt), Barcelony z Espanyol, Valencii z Villareal, Sportingu z Benficą (Lizbona) czy choćby zażarte derby północnego Londynu, mecze między Arsenalem i Tottenhamem. W polskiej wersji mamy słynne zmagania Cracovii z Wisłą, czy niegdyś bitwę Motoru z Lublinianką.
Mecze derbowe są najważniejsze dla kibiców, tzn. jeśli taki City pokona United w Manchesterze, jest absolutnym królem na cały rok. To nic, że MU może zdobyć puchar Europy i puchar Świata i tak jest gorszy bo poległ w derbach. Podobnie jakby Lublinianka wygrała puchar Polski, a przegrała na Wieniawie z Motorem i tak byłaby przegraną (tu już mnie fantazja ponosi, zwłaszcza z tym pucharem dla Lublinianki).
Mecze derbowe są najważniejsze. I choćbyś był mistrzem świata, a przegrał swoje małżeństwo, nic nie wygrałeś. Derby są najważniejsze! Nawet jakbyś zdobyła Nobla a przegrała więź z własnym dzieckiem, nic nie zdobyłaś. Derby są najważniejsze! I choćbyś zdobyła koronę najśliczniejszej dziewczyny świata, a utraciła miłość Władka, nic nie wygrałaś. Najważniejsze są derby! I choćbyś milion w co drugą środę trafiał w lotka, jesteś biedakiem, bo utraciłeś Krysię. Derby są najważniejsze!
Kochaj wytrwale tych, którzy są twoim domem i szczęściem, najbliższych i najtrudniejszych do ogarnięcia. Reszta to chore złudzenia. Derby są najważniejsze.

Itinerarium , , , , ,

Comments are closed.