ŚWIAT STARY – MY NOWI

Wiele problemów jest starych jak świat. W związku z tym większość z nas, chętna jest machnąć ręką – I tak nic nie da się zrobić. Nadal mamy ludzi biednych i bogatych, tych, którym się powiodło i tych, którzy zawsze mają pod wiatr. Wciąż mamy nieszczęśliwe dzieci, zastępy chorych i ludzi bez dachu nad głową. Po co więc robić cokolwiek, skoro i tak niewiele się zmienia?

Kiedyś wystarczało mieć konia i jakoś człek z miejsca na miejsce się przenosił. Teraz mamy samoloty i odrzutowce. Coś się zmieniło. Kiedyś tyfus i dżuma zbierały obfite żniwo przy głębokim poczuciu bezradności. Dziś opanowaliśmy te choroby. Już słyszę – mamy za to AIDS i coraz to inne nowotwory. Szczęściem, odpowiadam, jakoś prawie już opanowujemy i te.

Co więcej, kiedyś uważano, że nie ma w tym nic zdrożnego i złego, że są biedni i bogaci, syci i głodni – Bóg tak chciał. Dziś wiemy, że wcale tak Bóg nie chciał i nie chce, przeciwnie po to dał nam wiedzę, abyśmy ją zamienili w praktykę.

Wiele problemów jest starych jak świat. Ale my jesteśmy nowi i mamy więcej wiedzy i siły i środków. Więc żadnego usprawiedliwienia!

Itinerarium , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.