OD NICH ZALEŻY WIARA

Piątek 5 kwietnia 2024

ВІД НИХ ЗАЛЕЖИТЬ ВІРА

П’ятниця 5 квітня 2024 року

Świadkowie z martwych wstania Chrystusa wyraźnie dzielą się na dwie grupy. W pierwszej są kobiety (Maria Magdalena, Salome i inne), które od razu uwierzyły i ucieszyły się. W drugiej – przyznaję to z pewnym zawstydzeniem – są mężczyźni (apostołowie, uczniowie), którzy wątpili, niedowierzali, wahali się, żądali dowodów, chcieli dotykać i sprawdzać.

Chyba niewiele się zmieniło, przyszłość wiary jest w rękach i sercach kobiet. Myślę, że to gwarantuje jej przetrwanie i nawet szczęśliwy rozwój. I za to kobietom dziękujmy.

Свідки воскресіння Христа з мертвих чітко поділяються на дві групи. До першої належать жінки (Марія Магдалина, Саломія та інші), які одразу увірували і зраділи. У другій – визнаю це з деяким збентеженням – чоловіки (апостоли, учні), які сумнівалися, не вірили, вагалися, вимагали доказів, хотіли доторкнутися і перевірити.

Не думаю, що багато чого змінилося, майбутнє віри – в руках і серцях жінок. Думаю, це гарантує їй виживання і навіть щасливий розвиток. І за це варто подякувати жінкам.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.