ZAJMIJ SIĘ SOBĄ

Kazanie na niedzielę 3 grudnia 2023

Adwent, który właśnie zaczął się dla katolików, obfituje w liczne pułapki, językowe i deformujące wiarę. Na przykład – „Adwent jest czasem oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa”. Oczywiście nic takiego nie nastąpi, bo Pan Jezus narodził się ponad 2 000 lat temu w Betlejem i nie narodzi się w tym roku w żadnej szopce.

Chcę coś poradzić zarówno osobom, które uważają się za wierzące, tym, którzy mniemają iż są niewierzące, także mieniących się agnostykami i nawet tym, którzy są poza wszelką religią. Choć – proszę mi wybaczyć – takie osoby mają także swoją religię, owszem uważają, że nie chcą mieć nic wspólnego z Panem Bogiem. A co Pan Bóg na to?

Ta rada jest taka. Zajmij się samym sobą. Zajmij się sobą. Swoim sercem, swoimi myślami, swoimi marzeniami, najbardziej swoimi pragnieniami. A jak się już trochę nauczysz się dobrze zajmować sobą samym, to będziesz miał prawo zająć się innymi ludźmi,. Na koniec, jak już trochę nauczysz się zajmować się sobą i innymi, zajmij się Panem Jezusem. I o to chodzi!

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.