NIE BĘDZIE BOŻEGO NARODZENIA – OSTRZEŻENIE

Wtorek 28 listopada 2023

Dwadzieścia siedem dni pozostało do Świąt. Do Świąt, bo do Bożego Narodzenia dużo mniej albo dużo więcej.

Boże Narodzenie nie trzyma się kalendarza, hula sobie po marcu, sierpniu i listopadzie. Zdarza się w Walentynki, Dzień Babci i ostatni dzień lata. Mam wrażenie, że najrzadziej w czasie Świąt Bożego Narodzenia i w Wigilię. Boże Narodzenie, a wraz z nim i szczęście, przychodzi w chwilach zwykłych, normalnych, powszednich, byle jakich i absolutnie nieciekawych. Zdarza się we śnie, zdarza się przy wspólnym śniadaniu, podczas spaceru, w momencie namiętnego pocałunku, w trakcie lepienia bałwana i nabijania robaka na haczyk. Może najbardziej w chwilach uważanych przez nas za nudne, brzydkie i wielce nieszczęśliwe.

Na przykład dzisiaj. Dzisiaj? Wiem, co piszę, mam swoje lata. Jak? Proszę bardzo – piętnaście minut na powędrowanie do swojego serca, poprzez swoje myśli, uczucia, pragnienia, marzenia i nadzieje, ale także poprze swoje zwątpienia, grzechy, głupstwa, rany i rozpacze.

Dla wielu z nas będzie to za trudne. I dlatego – ostrzegam – będą Święta. Nie będzie Bożego Narodzenia. Dobrze, że chociaż w Wigilię będzie w tym roku niedziela handlowa.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.