CISZA JAK TA I W KARKONOSZACH

Sobota 14 października 2023

Siostry i bracia, wyborczynie i wyborcy! Ja was serdecznie pozdrawiam w Dniu Ciszy! W Dniu Wielkiej Narodowej Ciszy. Jak my w tę Cichą Sobotę milczymy, dumamy, rozkminiamy, dedukujemy i indukujemy! Na kogo głosować? Na kogo? Boże dopomóż! No na kogo? No, nie wiemy, nie wiemy. Suflera nam trzeba! Budki Suflera! Proszę bardzo:

Sza, cicho sza czas na ciszę, Już oddech jej coraz bliżej, Tego naprawdę Ci brak, Ona jedna prawdziwy ma smak, Cisza jak ta. Sza, cicho sza, zbliż się do niej, Drga, ledwie drga, blady płomień, Podejdź i zanurz się w nią, Kryształową i czystą jej toń, Zanurz do dna. REF: Bliżej i bliżej, i bliżej, i bliżej Masz do niej, Ciszej i ciszej, i ciszej, i ciszej Co dnia Kończ, po co ten ciągły hałas, Sam zdwoić go wciąż się starasz, Tak Cię uczyli od lat, Tylko krzykiem zdobywa się świat, A to nie tak, nie tak! Sza, cicho sza, czas na ciszę, Tę, którą w swym sercu słyszysz, Kiedyś śpiewało, jak z nut, Teraz gładkie i zimne jak lód, Smutny to cud, o smutny cud!

Muzycznie jest tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=O9MJmKOu2xw

Wybaczcie dodatkowy link z mało parlamentarnymi wyrażeniami, podesłali mi to moi młodzi przyjaciele z ukraińskiego Iwano  –  Frankiwska. Pasuje na Ciszę Przed Wyborczą idealnie!

Wybory 🙂

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.