WIERNE BABY Z UKRAINY

Środa 27 września 2023

Środa 27 września 2023

Życie jest piękne, cudowne. I przynosi miłe, wesołe niespodzianki. Otwieram wczoraj rano korespondencję, kolejne listy od więźniów. Zwykle zaczynają się od chwalenia Pana Jezusa i szczęść Boże, taka tam podpucha  w dwóch zdaniach. Zaraz potem – „Przyślijcie mi 100 złotych na wypiskę…”

A tym razem aż usiadłem z wrażenia, bo czytam:

Pochodzę z Lublina, mam 23 lata, zostałem aresztowany na Śląsku. Przyjechałem tam, bo poznałem dziewczynę. Zakochałem się. Dziewczyna okazała się oszustką. Upiła mnie wraz z kolegami, okradli mnie, pobili i zostawili pod blokiem, nieprzytomnego, sami uciekli, jacyś ludzie wezwali policję. Bandyci ukradli mi 6 tysięcy złotych, biżuterię o wartości 3 tys. zł i dwa telefony komórkowe warte 2 tys. zł. Zostałem bez niczego. Policja mnie aresztowała, bo byłem poszukiwany do odbycia kary. Nie mam nic. Ani pieniędzy ani dokumentów ani niczego. Taką miłość poznałem w Internecie.

Oho, ho, ho! Mistrz epistolografii trafił się, myślę. I nie pomyliłem się, bo zaraz po prośbie o dwie stówki i kartę do dzwonienia nastąpiła szczera spowiedź:

Bardzo was proszę o pomoc, odwdzięczę się jak stąd wyjdę. Mogę zrobić wam dach, bo się na tym znam. Robiłem dachy ale poznałem niewłaściwą miłość. Teraz, jak wyjdę, to poszukam sobie dziewczyny, wezmę żonę z Ukrainy, bo to są dobre i wierne baby. A mam już taki wiek, że trzeba się żenić. Ja jestem budowlańcem. Nie piję, nie palę ale się źle zakochałem.

Tyle z listu brata zza krat, sprawdziłem, list wysłany z jednego ze śląskich więzień, więc to nie dowcip. I co tu zrobić?

Siostry i bracia, błagam wspomóżmy źle zakochanego Kamila, wierzącego w dobre i wierne ukraińskie baby. Naprawdę za ten list należą mu się te dwie stówki, ja ich nie mam  (bo ja to mam to, co Wy mi dacie!), z kartą do telefonu jakieś trzy. Numer konta poniżej, dopiszcie „Krata”. A moje asystentki od integracji już się rozglądają za jakąś Ukrainką. Wolną i dobrą. I wierną, ma się rozumieć.

Ilustracja – zajęcia naszych wolontariuszy w jednym z lubelskich więzień.

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie

ul. Gospodarcza 2

20- 217  Lublin

Bank PKO S.A. V oddział w Lublinie

nr konta: 64 1240 1503 1111 0000 1753 2101

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe Krata

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.