I JAK MYSZKA MOŻEMY SKOŃCZYĆ

Czwartek 21 września 2023 Św. Mateusza Apostoła

W pewnym eksperymencie postawiono w zasięgu oczu myszki, w równej odległości od prawego i lewego, z jednej strony serek, z drugiej chyba słoninę. Myszka nagle ujrzała naraz dwa smakołyki i kręciła główką raz w lewo, raz w prawo, nie mogła się zdecydować, kręciła i kręciła, aż zdechła z głodu, szkoda myszki, szkoda.

My powoli więdniemy i niedomagamy coraz bardziej, los nasz jak los myszki. Ona miała dwie możliwości, my setki, tysiące, co zjeść, wypić, gdzie się opalać, gdzie szusować na nartach. Aż w końcu jak ta myszka, szkoda myszki, szkoda nas. Szkoda.

No chyba, że uda nam się jak Mateuszowi, patronowi dzisiejszego czwartku – Jezus rzekł do niego – «Pójdź za Mną!» A on wstał i poszedł za Nim.

Ewangelia:

Jezus, wychodząc z Kafarnaum, ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» A on wstał i poszedł za Nim.

Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i zasiadło wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: «Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?»

On, usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: „Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary”. Bo nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.