PRZEŚWIETNEGO PONIEDZIAŁKU

18 września 2023

No i na co tu czekać … Na Święta! Boże Narodzenie już za 96 dni, obchodziliście cztery dni temu studniówkę przed tymi Świętami? Tak, tak, po drodze wpadnie nam Pierwszy Listopada i przebierzemy się na jeden, może dwa dni, w uroczyste stroje Ludzi Poważnych, co to o przodkach pamiętają (po co?) i gdzie trzeba zapalimy znicze.

Bardzo nas więzi, przykuwa i zniewala system, bardzo różny, społeczny, rodzinny, religijny i ten najgorszy, zagnieżdżony w naszych umysłach i sercach. Trochę działa na zasadzie – „Ma być jak jest, bo jest jak ma być”.

Przykład? Większość z nas uważa, że poniedziałek jest pierwszym dniem tygodnia. Bzdura, niedziela rozpoczyna nowy tydzień, ja miałem początek bardzo udany i szczęśliwy. Kocham poniedziałki, bo wreszcie ludzie przestają się wygłupiać, trochę jeszcze niektórych kac po weekendzie męczy.

Siostry i bracia, „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus!”. Zatem – wolnego poniedziałku, szczęśliwego i przenajświetniejszego. Nie wiem, czemu Word poprawia mi na „przenajświętniejszego”. Drugiego takiego nie będzie.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.