WIARA NA TE KUPY STRACHU

Kazanie na niedzielę 13 sierpnia 2023

Byłem świadkiem jak mój kolega na kazaniu zachęcał dzieci, żeby się niczego nie bały, bo Pan Jezus jest zawsze przy nich, zawsze się o nie troszczy, jest gotowy do pomocy , opiekuje się nimi i nigdy ich nie opuszcza. Na koniec, chcąc sprawdzić jak dzieci pojęły naukę o miłości Pana Jezusa, zapytał, co by zrobiły, gdyby musiały same iść, ciemną nocą o północy, przy cmentarzu. No i zrywa się mała blondyneczka, biegnie do mikrofonu i z wypiekami na twarzyczce głośno oznajmia:

– Psze księdza … Psze księdza, ja to bym się chyba zesr… ze strachu!

Pozostałe dzieci przyjęły ze zrozumieniem reakcję koleżanki, nie wiadomo dlaczego dorośli gruchnęli śmiechem. Choć pewnie, w sytuacji pod cmentarzem w nocy mogliby czuć to samo, co szczera blondyneczka.

Zawsze przyjdą na nas strachy, lęki, depresje, drżenia i niepokoje, słowem kupa strachu. I zawsze pozostanie nam odpowiedź Chrystusa: „Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?” i zachęta „Nie bójcie się!”

Strachy będą, ale przecież wierzymy.

Ewangelia

Gdy tłum został nasycony, zaraz Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał.

Łódź zaś była już o wiele stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny. Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się, myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli.

Jezus zaraz przemówił do nich: «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!»

Na to odezwał się Piotr: «Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie!»

A On rzekł: «Przyjdź!» Piotr wyszedł z łodzi i krocząc po wodzie, podszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: «Panie, ratuj mnie!»

Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: «Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?»

Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: «Prawdziwie jesteś Synem Bożym».

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.