ZWYKŁA LITURGIA POKRZEPIENIA

Kazanie na niedzielę 9 lipca 2023

Tak, wszyscy bywamy chyba utrudzeni i zmęczeni, bezsilni i zagubieni. I dobrze, że jest Ktoś, kto może nas pokrzepić, wzmocnić, uskrzydlić i odnowić. Pan Jezus.

Trzeba tylko do Niego przyjść. Na różne sposoby możemy przyjść do Niego. Do kościoła, aby przyjąć komunię świętą. Albo otworzyć Pismo Święte i posłuchać co On może powiedzieć. Albo przez chwilę posłuchać co On mówi w głębi naszego serca. Albo … To też jest ważne! Przyjść do Niego, ukrytego w drugim człowieku. Tak, przytulić się do drugiego człowieka, pożalić się lub choćby pomilczeć, w troje, czworo czy we dwoje.

I jeszcze, na koniec kazania. Pozwólmy, aby inni mogli przyjść do nas po pokrzepienie, umocnienie, jakąś radość czy choćby przytulenie. Przecież to w nas mieszka Pan Jezus.

Ewangelia

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie».

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.