IDŹCIE I POWIEDZCIE LUDZIOM ŻE ICH KOCHACIE

Kazanie na niedzielę 18 czerwca 2023

Dużą część życiorysu Chrystusa wypełniają wędrówki, w zasadzie Jego nauczanie i czyny wydarzają się w drodze. Podobny, wielki ruch, już w wydaniu Jego apostołów i uczniów widzimy po zmartwychwstaniu. Chcieli iść do innych ludzi i narodów z dobrymi wieściami, o prymacie miłości, o braterstwie ze wszystkimi i o życiu wiecznym.

Jak jest dzisiaj? Martwię się, że dopadł nasze pokolenie koszmarny bezruch. I nie chodzi tylko o to, że aby zdobyć coś do jedzenia nie ruszamy na polowanie tylko parę metrów do najbliższej Żabki. Bezruch chrześcijański wynika nie tylko z tego, że przykuwają nas do siedzenia coraz bardziej wymyślne potrawy i trunki, coraz wygodniejsze fotele i coraz szybszy dostęp do Internetów. To też, ale bardziej w bezruch wprawia nas niewiara. Niewiara w miłość, życie wieczne i braterstwo ze wszystkimi.

Na koniec Mszy Świętej usłyszymy dziś „Idźcie!” Większość odczuje to jako wezwanie do pójścia na obiad, a potem na spacer, żeby trochę zniwelować poziom kalorii.

Idźcie i powiedzcie ludziom, że ich kochacie, że będą żyli wiecznie i że są wam bardzo drogimi siostrami i braćmi. Tak możemy wypełnić wezwanie Chrystusa.

Ewangelia

Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo».

Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości.

A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy – Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz, Szymon Gorliwy i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził.

Tych to Dwunastu wysłał Jezus i dał im takie wskazania: «Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie».

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.