LUDZIE SĄ CUDOWNI

Poniedziałek 17 kwietnia 2023

Siergiej od lat wozi ciężarówką różne towary po Ukrainie, czasem połączone kursy zajmują mu nawet kilka dni. Od wybuchu wojny przy każdym wyjeździe żona przytula go mocno, prosi, aby był ostrożny i na koniec błogosławi na czole. Wcześniej tylko przelotnie życzyła mu szczęśliwej drogi. Wojna jednak uświadomiła im obojgu, jak bardzo są sobie bliscy i że muszą się wzajemnie o siebie troszczyć.

Na pewno wojna w Ukrainie, zwłaszcza informacje o kolejnych śmierciach, podniosła wagę ludzkiego życia, wzmogła troskę o bliskich i rozpaliła uczucia.

Nie trzeba chyba jednak wojny, abyśmy mocniej cieszyli się ludźmi przy nas i wokół nas. Częściej pytajmy jak się czują, czy im coś nie dolega, czym się martwią, jak im się układa. I nie chodzi o zdawkowe zapytania, dobrze słuchajmy co nam mówią.

Ludzie są cudowni! Dzięki nim odkrywamy moc miłości, sens życia i najczystsze szczęście. I o tym pamiętajmy już od poniedziałku, od samego rana. Przytulmy tych najbliższych, zakreślmy krzyżyk błogosławieństwa, może jeszcze dorzućmy zdrowaśkę.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.