Pomoc dla Ani po pożarze domu

Opis zrzutki

Ania od wielu lat jest związana ze środowiskiem naszego lubelskiego Centrum Wolontariatu, doświadcza także niepełnosprawności. Niedawno pożar zniszczył jej dom, m.in. wózek inwalidzki.

Obecnie trwa zbiórka na odbudowę domu. Bardzo prosimy o wsparcie tej zbiorki.

https://zrzutka.pl/geajaf?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR1LRlRyTTkwF2J5xKDg3moHvA1JkNfJxhygWNTciDBdRYSyRG7uT-CZdFc

W dniu 22 marca około godziny 14.30 wybuchł pożar w domu jednorodzinnym Ani. Ania jest osobą z niepełnosprawnością, podopieczną Stowarzyszenia Siloe. Sytuacja Ani i pozostałych mieszkańców dotkniętego pożarem domu jest bardzo trudna. Zostali oni pozbawieni dachu nad głową i niemal wszystkich swoich dóbr materialnych. Pożar, który wybuchł w godzinach popołudniowych 22 marca, zniszczył całkowicie parter domu, pozostawiając jedynie zgliszcza. Wyposażenie, meble, dokumenty, zdjęcia i pamiątki – wszystko uległo zniszczeniu w ciągu zaledwie kilku chwil. Na szczęście, mieszkańcy byli wówczas poza domem i nikomu nic się nie stało.

Niestety, straty są ogromne. Dwa pozostałe piętra budynku zostały mocno zadymione i wymagają gruntownego remontu. Wszystkie pomieszczenia w budynku są uszkodzone i muszą zostać odnowione. Dodatkowo, z powodu toksyczności oparów, wszystkie meble, które nie zostały zniszczone przez pożar, muszą zostać wymienione. Remont tego domu to kosztowne przedsięwzięcie, a mieszkańcy są w bardzo trudnej sytuacji finansowej, co czyni tę sytuację jeszcze bardziej trudną.

Zwracamy się do Was z prośbą abyśmy okazali solidarność i wsparcie dla tych ludzi w ich trudnej sytuacji. Bez naszej pomocy, nie będą w stanie wrócić do swojego domu, który stanowił dla nich centrum ich życia i który stracili w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia. Każda, nawet najmniejsza pomoc jest teraz nieoceniona i z pewnością zostanie doceniona przez mieszkańców. Razem możemy pomóc tym ludziom wrócić do normalnego życia i przywrócić im godne warunki do życia.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.