IDĘ ZA TYM KOMU UFAM

Środa 29 marca 2023

Smartfony i liczne aplikacje pozwalają nam na szybkie zdobywanie informacji i załatwianie bieżących spraw. Cała ta technika i informatyka zawiodły bardzo, nie przewidziały najpierw pandemii, potem wybuchu wojny w Ukrainie i rozkręcającego się kryzysu gospodarczego.

W Wielkim Poście medytowałem po raz kolejny wyjście narodu wybranego z niewoli egipskiej, ta długa wędrówka zakończyła się pomyślnie ponieważ jej uczestnicy zaufali (przy wielu kryzysach) Panu Bogu.

Od przynajmniej trzech lat idziemy w nieznanym kierunku, mam na myśli naszą cywilizację, żadne aplikacje i sztuczne inteligencje nie są w stanie przewidzieć rozwoju wydarzeń w przyszłości. Tak zwane „opinie ekspertów”, sprzeczne i zmienne, są gatunkiem nowoczesnej poezji, wzruszają, śmieszą, złoszczą ale nie mają żadnego faktycznego znaczenia.

Ja sam wiem, że idę ku nieznanej przyszłości, nawet z pewnym zaciekawieniem czekam na jutro. Staram się jednak jak najmocniej ufać Panu Bogu. Nie wiem dokąd idę – razem z wami – ale Bóg wie. Taka sytuacja leczy mnie z pychy władania przyszłością i chroni przed zaufaniem ekspertom oraz wszelkim aplikacjom.

Wiele razy w życiu doświadczyłem niepewności, nie straciłem jednak wiary w Boże prowadzenie. Nie wiem, dokąd idę, ale wiem, że prowadzi mnie Pan Bóg. Pan Bóg, który kocha mnie. I Który kocha każdego z Was.

A skąd ten kos przy Panu Jezusie na fotografii?  No skąd?

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.