NIE BÓJCIE SIĘ! TO TYLKO BÓG.

Piątek 17 lutego 2023

Nie bójcie się! Nie przypadkowo te słowa pojawiają się w Ewangelii od samego początku aż do końca, słyszy je Maria przy spotkaniu z aniołem, słyszą też apostołowie widzący z martwych wstałego Chrystusa.

Lęki apostołów, uczniów, rodziny i znajomych Chrystusa powstawały wskutek zetknięcia się z Innym. Jezus był Inny, inaczej zachowywał się, inaczej mówił, inaczej działał. Jego stosunek do ludzi, do Boga, do świata, do rzeczy był inny, zupełnie nowy. Później nazwane zostało to Nowym Testamentem.

Od kilku lat jesteśmy w nowej sytuacji przez pandemię i wojnę obok nas. Jeszcze dokładnie nie wiem, jakie to będzie miało znaczenie i jakie przyniesie efekty. Nie boję się jednak przyszłości i tego, co nadejdzie, choć jest to Nowe i Inne. Mam przeczucie, że tak właśnie przychodzi do nas Pan Bóg. Tu dygresja, na pewno wielu z was pamięta, jak Eliasz czekał na przyjście Boga – spodziewał się Go w wichurze, trzęsieniu ziemi, w gwałtownej burzy. Nic z tego, Bóg przyszedł w szmerze łagodnego powiewu. To było coś nowego i innego dla proroka.

Przybysze z Ukrainy, ale i z innych stron, to właśnie Nowe i Inne. Nie ma się czego bać. Nie boję się. Nie bójcie się! Tak właśnie przychodzi do nas tajemniczy Pan Bóg.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.