SZCZĘŚLIWI PO MSZY

Kazanie na niedzielę 12 lutego 2023

Od kiedy świadomie czytam i staram się praktykować Ewangelię, jest dla mnie wolnością, radością i natchnieniem. W jej treści nie znajduję nic męczącego czy ograniczającego, choć są w niej rzeczy trudne. Trudne, ale piękne. Znam takich miłośników gór, którzy ich zdobywanie kończą na spacerze po Krupówkach. Piękna i trudna jest jednak wspinaczka na Zawrat. Podobnie z życiem według Ewangelii.

Życzyłbym każdemu z was, abyście wychodzili z niedzielnych Mszy Świętych bardziej wolni, bardziej radośni i z uniesieniem w sercach. A może nawet bardziej szczęśliwi. Tak, jak wspinacze wracający z Zawratu.

Ewangelia

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi.

Słyszeliście, że powiedziano: „Nie cudzołóż”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.

Słyszeliście również, że powiedziano przodkom: „Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi”. A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie.

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi». (Mt 5)

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.