ZNOWU  BOŻE NARODZENIE!

Sobota 7 stycznia 2023

Mam przywilej świętowania Bożego Narodzenia we wspólnocie z siostrami i braćmi ze Wschodu, kiedy my w Polsce już wyrzucamy usychające choinki, oni zasiadają do wigilii.

Wczorajszy – piątkowy – wigilijny dzień, świętowałem najpierw przy poświęceniu nowego ośrodka pomocy ubogim, bezdomnym i uchodźcom w Winnikach, na przedmieściach Lwowa. Było mi dane modlić się razem z lwowskim Władyką Benedyktem i Franciszkiem, dominikaninem z Francji.

To niezwykłe, że w czasie wojny, która przynosi zniszczenia i ruiny, są w Ukrainie ludzie, którzy budują. Lwowska wspólnota Emaus, pod wdzięczną nazwą Oselia (Chata) wybudowała w pięć miesięcy nowy piętrowy dom,  służący potrzebom najuboższych. Najwięcej zasłużyła się przy tym Natalia – na solowym zdjęciu.

Nie zapomnijmy, że Boże Narodzenie to początek bliskiej wspólnoty Pana Boga z ludźmi, a także początek wspólnot między ludźmi, które nazwane zostały Kościołami.

Z serca życzę, abyśmy umieli odnajdywać przychodzącego Chrystusa we wszystkich wspólnotach, w jakich żyjemy i żyć będziemy.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.