Z DNIEM DZIECKA NAJLEPSZEGO!

Wigilia sobota 24 grudnia 2022

Boże Narodzenie ma swoje stale aktualne ikony. Na jednej z nich zawsze będzie dziecko. Dzieckiem był Jezus, dzieckiem był każdy z nas, od losów dziecka zaczęło się nasze zbawienie.

Wigilia Bożego Narodzenia jest pięknym Dniem Dziecka. Dniem Tamtego betlejemskiego dziecka. Jest też naszym Dniem Dziecka, bo dzięki Tamtemu Dziecku i Jego losom, staliśmy się dziećmi Bożymi, Jego córkami synami. A dzieci Boże  dziedziczą życie wieczne. I o to chodzi w Bożym Narodzeniu.

Patrzmy w ten wigilijny dzień w twarze Ukraińców, patrzmy w stronę Ukrainy. Niestety Boże Narodzenie ma też mroczny wymiar, dziś w rolę Heroda wcielił się Putin ze swoją zgrają.

Aleksandra jest jednym z bożonarodzeniowych ukraińskich dzieci, które są bezpieczne w Polsce, konkretnie w jednym z  Domów Nadziei prowadzonych przez lubelskie Centrum Wolontariatu. Tysiące dzieci ukraińskich zginęło lub jest rannych, to jest nasz smutek.

Drogie siostry i bracia, drogie Boże dzieci! Mamy dziś swoje dziecięce Święto, wszystkiego najlepszego, a zwłaszcza życia wiecznego!

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.