RAZEM I BLISKO

Piątek 23 grudnia 2022

Próbuję jak najprościej i najkrócej oddać sens Bożego Narodzenia. Przeżywam je jako piękne Razem i Blisko.

Maria i Józef są razem ze swoim Synem. Pasterze są razem ze Świętą Rodziną. I razem z nimi są aniołowie.

I jest najważniejsze Razem. Razem z ludźmi zechciał być Bóg. Ilekroć mówię – a  wy słyszycie – „Pan z wami!”, ogłaszamy obecność Boga pomiędzy nami.

Wszyscy pozytywni bohaterowie historycznego Narodzenia są także blisko siebie, i fizycznie i duchowo. I najważniejsza Bliskość, Bóg, który jest najbliżej nas, bo w nas samych.

Możemy jutro, w dzień wigilijny, a potem w dni świąteczne, być razem i blisko. Nie szukajmy Pana Boga poza sobą, nad sobą. Wcielenie oznacza, że jedynymi słusznymi adresami Jego obecności jestem ja sam oraz wspólnota, jaką mogę tworzyć z innymi ludźmi. Bóg mieszka w nas i pośród nas.

Razem i blisko byliśmy wczoraj z uchodźcami z Ukrainy na spotkaniu przedświątecznym, to jest na zdjęciach. Razem i blisko będziemy jutro, w wigilijny wieczór z naszymi siostrami i braćmi bez domu, samotnymi, ubogimi, niektórzy niedawno opuścili zakłady karne. Bardzo dziękuję tym z was, którzy to wigilijne Razem i Blisko umożliwili fundując posiłek dla jednej lub nawet wielu osób. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć, będziemy wdzięczni, koszt dla jednej osoby to 55 zł.

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie

ul. Gospodarcza 2

20- 217  Lublin

Bank PKO S.A. V oddział w Lublinie

nr konta: 64 1240 1503 1111 0000 1753 2101

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Wigilia

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.