PROŚBA O BUTY  SERCE I CZAS

Środa 14 grudnia 2022

We wschodniej części Polski jest już bardzo mroźnie. Od wielu lat w taką pogodę odwiedzamy nasze bezdomne siostry i braci mieszkających w pustostanach, rumowiskach, altankach na działkach a nawet w śmietnikach. Dowozimy im gorącą zupę i herbatę, witaminy i środki przeciwko przeziębieniu. Kilkadziesiąt osób otrzymało już od nas kołdry, koce, czapki, rękawiczki i kurtki, do innych dotrą wkrótce. Natomiast brakuje nam:

– butów męskich na zimę

– spodni męskich

– męskich swetrów i bluz

Jeśli ktoś z Was jest z Lublina lub okolic, i może podzielić się czymkolwiek z powyższej listy, będziemy bardzo wdzięczni. W godzinach od 10:00 do 18:00, od poniedziałku do piątku, można przywieźć je do Centrum Wolontariatu w Lublinie, ul. Gospodarcza 2. Z góry dziękujemy!

Wieczorem 24 grudnia zasiądziemy do Wigilii z osobami ubogimi i bezdomnymi. Zauważyliśmy, że na naszych codziennych posiłkach pojawia się trochę więcej sióstr i braci z Ukrainy. Co roku zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszej Wigilii. Mogą to być trwałe produkty lub potrawy, którymi możecie się podzielić. Prosimy w tej sprawie o kontakt pod numerem telefonu 537 550 437. Można też dołączyć do tej inicjatywy fundując koszt posiłku na Wigilię w kwocie 55 zł dla jednej osoby (lub odpowiednią wielokrotność).

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie

ul. Gospodarcza 2

20- 217  Lublin

Bank PKO S.A. V oddział w Lublinie

nr konta: 64 1240 1503 1111 0000 1753 2101

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Wigilia

Przewidujemy ok. 150 osób, uczestników Wigilii. Za każdą formę wsparcia bardzo dziękujemy.

Gdyby zaś ktokolwiek z Was chciał dołączyć do nas i odwiedzać bezdomnych, to także prosimy o kontakt pod numerem  537 550 437. Jeden Mobilny Patrol to dwie godziny wieczorem, dwie godziny na pewno dobrze spędzone. Jak czujecie w sercu impuls, to śmiało idźcie za nim.

Na zdjęciach migawki z ubiegłorocznej Wigilii i wyjazdu Mobilnego Patrolu.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.