O MOJEJ I WASZEJ CUDOWNEJ RODZINIE

Czwartek 1 grudnia 2022

Na zdjęciu stoję obok Dawida, Gruzina z polskimi korzeniami, naprzeciwko mamy Dalię. Ona pochodzi z małego narodu Kistów, zamieszkującego północne tereny Kachetii w Gruzji. Kistowie mają gruzińskie paszporty, choć etnicznie najbliżej im do Czeczenów.

Próbowałem policzyć, z przedstawicielami ilu narodów udało mi się spotkać, wyszło, że z większością żyjących na kuli ziemskiej. Jestem za to bardzo Panu Bogu wdzięczny, w tej mnogości narodów, ludów, języków i kolorów jest piękno Bożego Narodzenia.

Jan Paweł II napisał, że we Wcieleniu, czyli Bożym Narodzeniu, Syn Boży zjednoczył się z każdym człowiekiem. Z każdym! Dzięki Bożemu Narodzeniu zyskałem miliardy sióstr i braci. I zawsze ilekroć spotykam, poznaję i tworzę jakąś więź z kimkolwiek z nich, błogosławię Boga za Jego Narodzenie i za włączenie mnie do tak cudownej Rodziny.

A mam  w niej, oprócz Kistów, na przykład Ujgurów, Dagestańczyków, Osetyjczyków, jezydzkich Kurdów, Tatarów krymskich, Masajów, Pigmejów, Haitańczyków czy Czarnogórców. Cudowna rodzina!

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.