CIERPLIWOŚCI I ODWAGI!

Piątek 30 września 2022

Takie nazwiska jak Breżniew, Honecker, Żiwkow, Kadar Ceausescu, Tito, to bogowie komunizmu w czasach mojej młodości, dorzucić jeszcze mogę Gomułkę, Gierka i Jaruzelskiego z polskiego podwórka. Ciskało mnie i moich przyjaciół, żeby coś zrobić, rozwalić ten system. Trochę w tym pomogliśmy, choć chory układ chylił się i tak ku upadkowi. Denerwowały mnie uwagi dziadków typu – „Hitler przegrał, Stalin świata nie podbił, Napoleon nie dał rady, to i oni odejdą …”

Teraz mogę powiedzieć do Was wszystkich, którzy już nie możecie znieść Putina i jego świty, mogę powiedzieć święte słowa: Cierpliwości! Cierpliwości i odwagi!

Cierpliwości, ten putinowski system powoli się rozsypuje! Odwagi, co możemy to róbmy, aby stało się to szybciej, w domyśle wspomagajmy Ukrainę i Ukraińców.

Ja wiem, że wzywanie do cierpliwości wobec ogromu zbrodni brzmi mało walecznie. Czemu ten system nie potrwa długo? Nie trzyma się kupy i oparty jest – jak jego poprzednie wersje – na fałszu i przemocy. Mam nadzieję, że jak byłem świadkiem upadku fałszywych ideologii wcześniej, to jeszcze dożyję krańca Putina.

Odwagi!  A czemu odwagi? Bo ten wierzgający system rozsiewa strach, teraz głównie w postaci broni jądrowej.

Właśnie kończy się trzeci kwartał tego roku, przed nami jeszcze ostatnia ćwiartka. Cierpliwości i odwagi! Przemoc i fałsz zawsze przegrywają. Potem czeka nas długa budowa cywilizacji opartej na poszanowaniu godności człowieka, solidarności i prawdzie.

I kilka pogodnych młodych ukraińskich twarzy na zdjęciu.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.