PISZCIE I DZWOŃCIE DO UKRAINY

Środa 22 czerwca 2022

Co jakiś czas udaje się nam wysłać z lubelskiego wolontariatu pomoc humanitarną do Ukrainy, na zdjęciu jest Żytomierz, gdzie dziś dotarło kilkanaście ton żywności i środków higienicznych. Sam transport trwał ponad cztery doby, kolejki na granicach są horrendalnie długie. Przy okazji wrzucam tutaj prośbę, będziemy realizować dużą dostawę do Ukrainy, a nie możemy znaleźć odpowiedniej liczby TIR-ów, (trasa: Warszawa – Łuck, Żytomierz, Kijów), zatem jakby ktoś miał dobry sprawdzony namiar, to prosimy o kontakt – lublin@wolontariat.org.pl lub na prywatne konto.

Nasze transporty nie są może jakąś bardzo bogatą formą wsparcia, ale mają niezwykle ważny walor – Pamiętamy o Was! Mnogość nowych wydarzeń w Polsce i na świecie, a zwłaszcza sensacyjne podejście Internetu do wojny sprawiają, że dopiero jakieś szczególnie okrutne wieści wzbudzą nową sympatię dla Ukrainy. Wiem jednak, że każda forma pamięci, każdy życzliwy sms, mail, inna wiadomość są ważne dla naszych wschodnich sióstr i braci. Krzepią ich i dodają wiary, naprawdę realnie podtrzymują.

Pamięć o tragedii bratniego narodu rodzi także współczucie. A stąd już krok do jakiegoś nawet małego poświęcenia. Zatem zachęcam, piszcie, dzwońcie, esemesujcie do znajomych w Ukrainie, niech wiedzą, że pamiętamy i współczujemy, to jest dla nich bardzo ważne i potrzebne!

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.