PRZEBACZ IM NAWET JEŚLI WIEDZĄ CO CZYNIĄ

Wielki Poniedziałek 11 kwietnia 2022

Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią … To jedne z siedmiu ostatnich zdań wypowiedzianych przez Jezusa przed śmiercią. Nie wiedzieli co czynili wtedy faryzeusze, Piłat, Sanhedryn, Herod.

Po nich jednak przyszli następni. Neron uśmiercający masowo pierwszych chrześcijan. Iwan Groźny zasłynął tym, że w ciągu kilku dni utopił w przeręblach rzeki Wołchow ponad 50 tysięcy nowogrodzian. Ofiar Józefa Stalina nie sposób policzyć, najmniej było to 60 milionów. Hitler niemal zrealizował szaleńczą ideę holocaustu Żydów w Europie.

A jeszcze przecież Mao Zedong w Chinach, Pol Pot w Kambodży, Kadafi w Libii, Saddam Husajn w Iraku – mało znane w Europie ludobójstwo na Kurdach, zagazowanych w Halabdża. I jeszcze pomijany w Europie belgijski król Leopold II, topiący we krwi Kongo.

Nie wiedzą, co czynią. Dzisiaj Aleksander Łukaszenka. I Władimir Putin. Nie wiedzą, co czynią. Może wiedzą, ale czynią. Ojcze, przebacz im nawet jeśli wiedzą.

PS. Ukraińsko – polskie rekolekcje wielkopostne WOLNI Z WOLNYMI transmitowane będą na antenie Nowego Radia – www.noweradio.pl i na FB profilu radia.

WOLNI Z WOLNYMI

11 – 13 kwietnia 2022

Ukraińsko – polskie

Rekolekcje wielkopostne Last Minute

Poniedziałek 11 kwietnia 2022

Wtorek 12 kwietnia 2022

Środa 13 kwietnia 2022

Godz. 19:00.

Dolny kościół pw. NMP Królowej Polski

Lublin ul. Gospodarcza 7

Rekolekcje dla wierzących, niewierzących, dla tych, którym wydaje się, że wierzą, dla tych, którym wydaje się, że nie wierzą, dla poszukujących  i wątpiących, dla zagubionych i grzeszników.

Treść rekolekcji dostępna będzie także na Youtube.

Ks. Mieczysław Puzewicz

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.